مراسم بزرگداشت اسکندر فیروز در روز تولدش در موزه دارآباد

روز جمعه 16 مرداد به همت مهندس درویش و با حضور جمعی از شناخته شده ترین اساتید و کنشگران محیط زیست کشور در موزه دارآباد مراسم بزرگداشت اسکندر فیروز، موسس سازمانی­که در ابتدا شکاربانی و بعد سازمان محیط زیست نامیده شد و بانی کنوانسیون جهانی حفاظت از تالاب های رامسر در موزه دارآباد برگزار شد.

مراسم با سخنرانی کوتاه مهندس درویش و فیلمی از اسکندر فیروز سوار بر هواپیما بر آسمان  نیلگون و پرآب دریاچه­ی ارومیه و علامت گذاری پرندگان دریاچه توسط دکتر کهرم جوان و همکارش آغاز شد. سپس برخی حاضرین خاطرات خود از شیوه فعالیت محیط زیستی در زمان اسکندر فیروز را بیان کردند و در انتها اسکندر فیروز سخنانی ایراد کرد. وی در سخنان کوتاهش بیان نمود که من همراه محیط بانانم بسیاری از کوه ها، جنگل ها و دشت های ایران را پیموده ام و سخنان دکتر کهرم را تایید می کنم که مبنای استخدام در سازمان محیط زیست در دوران من علاقه و عشق به محیط زیست بود و برای متخصص شدن کارکنان در صورت لزوم هزینه می کردیم . وی گفت همیشه از من می پرسیدند این همه علاقمند به محیط زیست را تو چگونه پیدا کرده ای؟ وی بر حضور دائمی پژوهشگران سرشناس از سراسر جهان برای تکمیل اطلاعات بیولوژیک و اکولوژیک ایران در دوره ریاست خود بر سازمان محیط زیست تاکید کرد.
در این مراسم مسئول موزه دارآباد به جهت خدمات دکتر تاج بخش اولین استاد تاکسیدرمی ایران، از دکتر فیروز خواست که از تندیس وی پرده برداری کند. سپس تندیس دکتراسکندر فیروز، توسط جوان ترین فعال محیط زیست حاضر در جلسه، مژگان جمشیدی به وی اهدا شد. در انتهای مراسم کیک تولد اسکندر فیروز که با نقشه ایران مزین شده بود بین حاضرین توزیع شد.

برخی شرکت کنندگان در این مراسم:
دکتر تاج بخش، دکتر مخدوم، دکتر ضیایی، مهندس درویش، دکتر کهرم، دکتر صدوق، دکتر حیدرزاده، مژگان جمشیدی، حمید میرزاده، دکتر لیاقتی، ایزدی، برخی کارشناسان دفتر آموزش محیط زیست، مسئول و برخی کارکنان موزه دارآباد و میترا البرزی منش مدیر عامل انجمن پاما.


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )